Zajímavosti

Zajímavosti v Dolních Měcholupech

Dnes stavíme Májku a pálíme čarodějnice

Čeká nás pestrý program.

Od 10 hodin v Parku

10:00 zdobení a příprava Májky – přineste svou stuhu na Májku! Strom byl vybraný po dohodě s Lesy ČR v místním lesíku
14:00 ukotvení a vztyčení Májky (atrakce pro děti do 15 hodin – skákací hrad, kolotoč)

Od 15:30 v Malém háji

15:30 atrakce pro děti i dospělé – čarodějnické soutěže, facepainting (malování na obličej), bosý chodník, ukázky techniky a práce místních hasičů
18:00 zapálení ohně a upálení čarodějnic
18:00 Firewalking – chůze po žhavých uhlících

Od 19 hodin v Parku

19:00 vystoupení rockové kapely Valrock

Májkačarodějnice

Přijďte se podívat na oslavu k 260. výročí bitvy u Štěrbohol

Bitva u Štěrbohol 2017

Přijďte se s dětmi v sobotu podívat do Štěrbohol na zajímavou  a dobře připravenou slavnost k 260. výročí známé bitvy u Štěrbohol mezi pruským králem Fridrichem II (který vyhrál) a rakouským princem Karlem Lotrinským (který nevyhrál). Čeká nás celodenní program s ukázkami dobových vojsk, ochutnávkami dobových piv, (dobová?) loterie, vystoupení dětí, výuka šermu a mnoho dalšího. Podrobnosti o sobotní slavnosti naleznete na webu Šterbohol. Průběh celé památné bitvy včetně historických souvislostí uvádí například Wikipedie.

Veselou a poučnou zábavu na celou sobotu vám přejí Naše Měcholupy

 

Přijďte dnes (12. listopadu) v 15 hodin ochutnat svatomartinskou husu

Včera jsme se pěkně prošli (a trochu prokřehli) v lampionovém průvodu a zažili příjezd svatého Martina na bílém koni, letos dokonce s pážetem. Martin nám pak přes noc nadělil skutečný sníh. A tak dnes máme skvělou příležitost se ve vyhřáté restauraci V Parku společně potkat na druhém ročníku vloni velmi úspěšné soutěže O nejlepší svatomartinskou husu. K huse doporučujeme skvělé svatomartinské víno.

Akci pořádá Místní část Dolní Měcholupy a organizačně zajišťuje Lucka a Gábina.

Poškozená značka a zlomený strom v ulici U svornosti

V sobotu 19. března neznámý vandal u hřiště v ulici U svornosti ohnul dopravní značku k zemi (!) a vylomil strom uprostřed ulice.
Událost občané ihned druhý den nahlásili strážníkům, ti však již škodu zjistili v rámci ranní pochůzky a v pondělí ji ohlásili Místnímu úřadu. Až potud šly tedy věci rychle.
Kdo by čekal, že se od té doby něco stalo, nebude zklamán: Strom uklidili sami občané. Na akci Úřadu se však stále čeká. Takto vypadá ulice U svornosti 29. března v 16 hodin.

NM 2016 03 29 Ohnutá značka 6 NM 2016 03 29 Ohnutá značka 3 NM 2016 03 29 Ohnutá značka 1

Zlatá medaile pro Editu Motlíkovou

Dlouholetá obyvatelka Dolních Měcholup a naše bývalá zastupitelka Edita Motlíková o víkendu vyhrála se školou AT studio Domino a s vlastní choreografií The Best of Masch zlatou medaili v prestižní soutěži Taneční skupina roku pořádané Evropou 2.

Gratulujeme k báječnému výkonu a skvělému umístění.

Edita Motlíková vyhrála medaili