Měsíc: Září 2015

Měření dopravní propustnosti křižovatky Dolnoměcholupská – Kutnohorská

Dnes (9. září, po celý den) měří čtveřice pracovníků Technické správy komunikací počty vozidel projíždějících nejrušnější křižovatkou obce. Bohužel jen počítají osobní i nákladní auta v jednotlivých směrech a dlouhou řadu vozidel ve směru od Hostivaře nemají kam napsat. Účelem je prý zejména lepší nastavení semaforů, které nemají čidlo a nepřizpůsobí se proto aktuálnímu provozu.

Práce počitatelů byla odpoledne zpestřena nejen krátkým, zato vydatným deštěm, ale také dopravní nehodou, při které se srazily řidičky protijedoucích stříbrných osobních automobilů od Hostivaře a od Dubče.

Doufejme, že úsilí Technické správy nevyjde nazmar a propustnost křižovatky se zlepší – když už všechna ta auta přes Dolní Měcholupy jezdit musí …

Naši zastupitelé se postarali o nový školní spoj

Autobusová linka č. 296 směr Háje byla ode dnešního dne (pátek 4. září 2015) posílena o mimořádný spoj, tzv. školní autobus. Jede v 7.12 za zastávky Dolnoměcholupská a v 7.14 za zastávky Dolní Měcholupy. Dodatečný spoj (vypravovaný z Ústředních dílen DP) nám slíbila společnost ROPID do doby řádné úpravy jízdních řádů v říjnu. Tehdy by mělo dojít k dalšímu zlepšení dopravy – autobusy pojedou později, aby školáci nemuseli ráno před školami zbytečně dlouho čekat.

Děkujeme panu Janouškovi z Ropidu za vstřícnost a pochopení pro naše školáky. A samozřejmě všem, kteří se na zlepšení dopravy angažovali (Doris, Lucie, Edita a Ota).

(samostatnou otázkou je, proč tolik místních dětí jezdí do okolních škol)