Jednání s ROPID

Ve středu 21. října se koná schůzka s ROPID (odpovídá za organizaci dopravy v Praze) k řešení dopravní obslužnosti Dolních Měcholup.
Máte-li kdo k dopravě připomínky a požadavky, zanechte nám zde prosím zprávu.

8 myšlenek k “Jednání s ROPID

 1. Dobrý den, skvělá zpráva.
  Ráda bych poukázala na dle mého názoru nedostatečnou frekvenci autobusového spojení směrem Háje i zpět. Současný půlhodinový interval mi přijde nedostačující – Interval 20 minut ve špičce by byl ideální.

  Popřípadě se zamyslet nad časovou úpravou spojů linek 240 a 296, které ve směru Háje- Měcholupy jedou v 5ti minutovém rozestupu a poté je dlouhá prodleva.

  Děkuji

 2. určitě by to chtělo ráno kolem sedmé přidat jeden spoj na Skalku. Často se stává, že se do autobusu nevejdou všichni cestující. Dále nechápu proč jezdí autobusy ze Skalky a z Depa Hostivař ve stejný čas, např. 15:01, 15:16, 15:31, 15:46. Bylo by fajn dát spoje ze Skalky třeba o 5 minut jinak než z Depa, takhle když člověk nestihne spoj na Skalce, tak ho nestihne ani na Depu a čeká zbytečně 15 minut místo 8 minut. A hodil by se docela nějaký spoj večer ze Skalky či z Depa, když člověk jde do kina, tak aby pak nemusel čekat 40 minut na autobus. O noční dopravě se nemá asi cenu bavit, autobus jednou za hodinu je parodie na dobře fungující služby.

 3. Dobrý den,

  bylo by dobré. Kdyby linky 240 a 296 mimo špičku měly odjezdy rozdílné odjezdy z od metra Háje.
  Např. mimo špičku ve večerních hodinách je situace následující.
  Např. linka 296 jede v pracovní dny od metra směr DM v 20:19 a linka 240 ve 20:20.
  Návrh, jestli by bylo možné aby linky 240 a 296 mimo špičku od metra Háje měly odjezdy tak, aby souhrnný interval byl např. po 15 minutách.

 4. Souhlas s výše píšícími. Dovolím si je doplnit

  To ježdění autobusů z Depa a Skalky je vskutku něco nehorázného. Ještě bych dodal, jak jezdí víkendové spoje z Dubče. V ten čas 240 a 111 (či 329) odjíždějí prakticky paralelně, přičemž následuje i více než 20minutová pauza. No má toto logiku?

  2 (zde bych opravil kolegu) večerní spoje za hodinu jsou také naprosto ostudné. Pánové z ROPIDu by se mohli uvědomit, že v tuto dobu necestují jen blouznící alkoholici, ale také normální lidé (z divadel, kin, někdy i ze zaměstnání). Víte, co to je, někdy čekat až 30 minut venku v zimě? Kdyby místo 2 spojů jezdily v tuto dobu (stejně tak o víkendu, kdy je noční jízdní řád ze Skalky a z Depa úplně stejný jako o večerech) alespoň 3, leccos by bylo jinak.

  Nová „úžasná“ záležitost přišla s prodloužením linky metra A. Od té doby nejezdí poslední autobus ze Skalky v 0:24 a z Depa v cca. 0:18 jako dříve, nýbrž prakticky stejně – v 0:35 (resp. 0:34 – ohromující rozdíl). To znamená někdy čekat až 40 minut! Ne každý je navíc v balíku, aby si místo tohoto úmorného čekání zaplatil taxíka.

  U čísla 296 je třeba se ptát, zda má tento spoj v této chvíli vůbec smysl. Na Háje a zpět se mnohem rychleji dopravíme 240, která, jak bylo řečeno, jezdí ve skoro stejný čas. Když u nás 296 začínala, zajišťovala poměrně praktickou cestu k hostivařskému obchodnímu centru. To se však změnilo a my dnes nemáme na toto místo naprosto žádné přímé spojení. Byl by velký problém tuto chybu napravit? Ale ne rušením 296! Jen ať jezdí, ale ne v takto hloupých intervalech. A když už nemůže jet do Hostivaře, mohl by to vynahradit jiný spoj.

  Jak celé jednání s ROPIDem dopadlo?

 5. Jak to tak vypadá, tak naše zastupitelstvo u Ropidu nepochodilo. Zatím jsem nezpozoroval žádný zlepšení co se týče dopravy. Ty duplicitní spoje jsou opravdu tragické, to nevím kdo vymyslel. Ve večerních hodinách nejezdí skoro nic. Rád bych tedy věděl od zastupitelstva jak tyto problémy vyřešili. Další kapitola samo o sobě je hustý provoz na Kutnohorské kde jsou porušovány hygienické limity, obec by už dávno měla tuto věc řešit soudně. Nikdo za celou dobu nepřišel s nějakým řešením. Za ta léta co tu bydlím, tak provoz houstne a nic se neděje. Vůbec nechápu, že místní úřad již nezavedl úsek měřený úsek jako to udělaly ostatní obce v ČR. Je toho více co bych sem napsal, ale stejně se nic nezmění. Když vidím rozdíl oproti Dubči, tak mi je smutno.

 6. Dobrý den, já teda osobně nechápu proč autobusy odjíždějící z depa hostivař mají někdy nastavený odjezd v dobu kdy teprve metro přijíždí do depa takže mi vlastně autobus ujede o minutu a další pak jede za 30 minut. Nevím zda by byl velký problém posunout odjez o 2 minuty aby se ten přestup dal stihnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *